Πρόγραμμα της  Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης  Λάρισας, με τίτλο: «Τα βιβλία ταξιδεύουν στην τάξη μας»

Πρόγραμμα της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας, με τίτλο: «Τα βιβλία ταξιδεύουν στην τάξη μας»

Το πρόγραμμα, με τίτλο: «Τα βιβλία ταξιδεύουν στην τάξη μας», το οποίο υλοποιεί η  Λάρισας, με τη συμμετοχή δεκάδων Σχολικών Μονάδων, συνίσταται σε μικρές, κινητές βιβλιοθήκες, οι οποίες φθάνουν στη σχολική τάξη, μέσα σε όμορφες παιδικές βαλίτσες. Σε κάθε βαλίτσα υπάρχουν 15-20 παιδικά βιβλία, τα οποία παραμένουν στην τάξη επί τρεις (3) εβδομάδες, δίνοντας τη δυνατότητα στα παιδιά, όχι μόνο να διαβάσουν ή να ακούσουν τα βιβλία στο σχολείο, αλλά και να δανειστούν κάποια από αυτά στο σπίτι.

Δείτε ΕΔΩ την πρόσκληση της ΔΠΕ Λάρισας.
Δείτε ΕΔΩ το Δελτίο Τύπου.